Zapraszamy do udziału w projekcie fizjoterapeutycznym

Uczniowski Klub Sportowy Żoliborz zaprasza
do udziału w projekcie fizjoterapeutycznym współfinansowanym przez Mokotowską Fundację Warszawianka Wodny-Park. Projekt skierowany jest do dzieci i młodzież z roczników 1993-1997 oraz 2000-2007.

Zadaniem projektu jest przeszkolenie zawodników z zakresu zasad prawidłowej rozgrzewki i regeneracji w celu zapobiegania przeciążeniom stawów i kręgosłupa.

Celem projektu jest:

Przeprowadzenie fizjoterapeutycznej analizy postawy ciała (sreening postawy)

Określenie zaleceń – dobór indywidualnego zestawu ćwiczeń korygujących postawę i wadliwych wzorców ruchowych pływaka/ pięcioboisty oraz przeszkolenie z zakresu prawidłowości wykonywania specjalnie dobranych ćwiczeń.

Interaktywna edukacja dzieci i młodzieży o potrzebie wprowadzenia do treningu pływackiego ćwiczeń korygujących i ogólnych w celu zapobiegania przeciążeniom oraz kontuzjom.

Dzięki aktywnemu udziałowi w projekcie uczestnicy  zyskają wiedzę na temat tego jak „zdrowo” trenować, aby nie nabawić się kontuzji. Poznają biomechanikę funkcjonowania aparatu ruchu, którym posługują się na co dzień. Dowiedzą się, jak dbać o ciało, aby zachować sprawność stawów. Kluczowym elementem szkolenia będzie zapoznanie uczestników z zagrożeniami, jakie niesie za sobą brak prawidłowej rozgrzewki oraz ćwiczeń korygujących. W praktyce uzyskają umiejętność optymalnego rozciągania się, rolowania, korekcji postawy oraz wykonywania indywidualnie dobranych ćwiczeń korygujących istniejące dysfunkcje aparatu ruchu.

Udział w projekcie wprowadzi do procesu szkolenia sportowego dzieci i młodzieży bardzo istotny element, jakim jest PROFILAKTYKA. Zdobycie przez uczestników projektu umiejętności i wiedzy przyczyni się to do poprawy jakości treningu i komfortu życia.

W programie:

Konsultacje indywidualne - badanie fizjoterapeutyczne w kierunku wad postawy oraz diagnozy wadliwych wzorców ruchowych zawodnika trenującego pływanie/ pięciobój nowoczesny, która zobrazuje aktualny stan postawy ciała,

Szkolenie indywidualne (w ramach konsultacji) – dobór zindywidualizowanego zestawu ćwiczeń dla zawodnika wpływających na zachowanie prawidłowej postawy oraz nauka poprawności ich wykonywania

Szkolenie w formie warsztatowej - "Istota treningu ogólnego dla dzieci i młodzieży trenującej pływanie i pięciobój nowoczesny z elementami regeneracji z użyciem rollera"- zajęcia praktyczne mające na celu naukę prawidłowego rozciągania niezbędnego w procesie treningowym.

Koszt:

Całkowity koszt 200 zł

Koszt udziału w projekcie dla zawodników 60 zł płatne na konto Klubu.

W cenie:

• konsultacja fizjoterapeutyczna,
  • dobór indywidualnych zaleceń w kierunku wad postawy i nieprawidłowego napięcia mięśniowego,
  • zajęcia praktyczne w formie warsztatowej,
  • foam roller,
  • certyfikat uczestnictwa,
  • ubezpieczenie.

Zapisy do wzięcia udziału w projekcie przez formularz (kliknij tu)  do dnia 26.01.2018 r.

liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Na podstawie wpłat zostanie utworzona lista uczestników projektu opublikowana na stronie www.ukszoliborz.pl.

Termin konsultacji: 3-4.02 (sobota, niedziela), 9.02 (piątek) oraz 23.02 (piątek)

Termin warsztatów: przełom luty/marzec

Zapisy na konsultacje odbywać się będą przez formularz, który zostanie wysłany na Państwa adres mailowy po zweryfikowaniu wpłat i opublikowaniu listy uczestników na stronie Klubu.

Po konsultacji fizjoterapeutycznej, zostaną podzieleni na grupy  z uwzględnieniem określonej  dysfunkcji aparatu ruchu. O przydziale do grupy oraz dokładnej godzinie i dacie warsztatów zostaną Państwo poinformowani drogą mailową.

Płatności: do dnia 26.01.

Na konto: 10 2490 0005 0000 4530 6043 6334

Tytułem: projekt + imię i nazwisko uczestnika

O udziale w projekcie decyduje kolejność wpłat oraz wypełniony formularz. Liczba miejsc jest ograniczona!

link do zapisów: